Panevėžyje prasidės Lietuvos karatistų kelias į olimpines žaidynes

2017-03-24

Sekmadienį „Cido“ arenoje įvyks pirmasis Lietuvos karatė federacijos (LKF) organizuojamas šalies čempionatas pagal Pasaulio karatė federacijos taisykles. Panevėžyje įvyksiančios varžybos taps Lietuvos karatistų kelio į olimpines žaidynes pradžia.

„Pirmą kartą LKF organizuojamas čempionatas visų pirma reikalingas tam, kad būtų suformuota suaugusių grupės Lietuvos karatistų rinktinė. Šie sportininkai balandį Taline kausis Šiaurės Europos valstybių čempionate, kuriame susitiks aštuonių šalių atstovai“, – pasakojo LKF generalinis sekretorius ir čempionato vyr. teisėjas Alfonsas Valuntonis.

Prieš gruodį veiklą pradėjusios LKF jau prisijungė 74 Lietuvos klubai su maždaug 8000 sportininkų. Federacija, apjungianti įvairias karatė rūšis, buvo įsteigta Tarptautiniam olimpiniam komitetui paskelbus, kad karatė įtraukiama į olimpinių žaidynių programą. Šio sporto atstovai debiutuos 2020 metais Tokijuje, čia dalyvaus 80 karatistų, po 40 moterų ir vyrų.

LKF turi ambicingą tikslą per trejus metus turėti sportininkų, kurie galėtų kovoti dėl galimybės vykti į Tokijo olimpines žaidynes. Dar drąsesni tikslai siejami su 2024 m. vyksiančiomis žaidynėmis – tikimasi, kad jose jau dalyvaus Lietuvos karatė atstovai.

Sekmadienį įvyksiantis Lietuvos karatė čempionatas pagal Pasaulio karatė federacijos (WKF) taisykles bus nebe pirmosios šio sporto šakos varžybos „Cido“ arenoje. Vasarį čia vyko Baltijos šalių šotokan karatė čempionatas, kuriame dalyvavo per 300 dalyvių iš 28 Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos karatė organizacijų. Praėjusiais metais čia taip pat vyko Lietuvos tradicinis karatė čempionatas.

Pasak A. Valuntonio, karatė varžybų gausą Panevėžyje pirmiausia lemia pastangos pritraukti aukšto rango varžybas, „Cido“ arenoje sudaromos sąlygos ir patogi miesto geografinė padėtis – jį nesunku pasiekti iš įvairių Lietuvos kampų.

Panevėžio bei „Cido“ arenos privalumus pastaruoju metu itin vertina ir kitų sporto šakų atstovai, ir miestas tampa svarbių varžybų vieta. Vien šiemet „Cido“ arenoje vyko Lietuvos sportinių šokių, Lietuvos imtynių, Lietuvos treko omniumo ir skračo čempionatai. Čia taip pat nuolat yra žaidžiamos Lietuvos krepšinio lygos, Lietuvos salės futbolo, Lietuvos rankinio čempionato rungtynės, vyksta tarptautinės ir šalies dviračių sporto, bokso, bušido ir kitos varžybos.

 

Kovo 26 d. vyksiančio Lietuvos karatė čempionato rungtys:

Šotokan karatė jaunių, jaunimo suaugusių kata, kumite varžybos

WKF karatė (olimpinė rungtis) suaugusių kumite varžybos

Čempionato programa:

10.00-11.00 val. Šotokan kata varžybos

11.00-14.00 val. WKF kumite varžybos, šotokan kumite varžybos

14.00-15.00 val. Pietų pertrauka

15.00-17.00 val. Šotokan kumite varžybos